Nacházíte se: Úvod » Aktuality

6 pádných důvodů, proč si nekomplikovat život černou stavbou

14.6.2021 S různými přístavky či garážemi postavenými bez povolení se realitní makléři setkávají v praxi neustále. Jedná se často o černou stavbu desítky let starou a současný majitel ani nemusí být tím, kdo ji postavil. Většinou se prodávající diví, proč makléř černou stavbu řeší a zlobí se, že tím prodej jen komplikuje. Je to ale především v zájmu prodávajícího, aby se černá stavba co nejdříve zlegalizovala. Je k tomu totiž několik pádných důvodů. více »

Tohle si ujasněte dřív, než začnete hledat

24.5.2021 Často mi chodí poptávky od zájemců. Je to jako přes kopírák. Prý hledají v Brně byt. A nebo kdybych měla domek, tak by o tom taky uvažovali. Hlavně aby to mělo velkou zahradu a bylo to tak do půl hodiny od Brna... Upřímně, takový zájemce nemá absolutně jasno v tom, co vlastně hledá. Chce bydlet v bytě nebo v domě? Chce bydlet ve městě nebo na vesnici? Takový zájemce je bohužel na nejlepší cestě udělat špatné rozhodnutí. více »

Od 10.5.2021 máme zase otevřeno

11.5.2021 Naše kancelář opět otevřena pro veřejnost, a to za těchto hygienických opatření: více »

Co byste měli vědět předtím, než dáte nájemníkovi výpověď

3.5.2021 V poslední době se na mě obrátilo několik majitelů bytů, kteří měli problém s hlučnými nájemníky. Prý pořádají v bytě večírky, obtěžují tím sousedy a ti tlačí na majitele, aby nájemníky z bytu vystěhovali. Prosili mě o radu, jak postupovat. Tušili správně, že řešení není tak jednoduché, jak si sousedi představují. více »

Máte z hypotéky noční můru? S HYPOLIMITEM získáte klid

12.4.2021 Chodíte po prohlídkách, ale vždy vás předběhnou jiní zájemci s hotovostí nebo už připravenou hypotékou? Hledáte nemovitost, ale nevíte, jak vysokou hypotéku vám banka nakonec schválí? Nechcete se unáhlit s podpisem rezervační smlouvy, kdyby to pak v bance nedopadlo dobře? Pokud jste alespoň jednou odpověděli ANO, pak je služba HYPOLIMIT určena právě pro vás. více »

Jak je to s průkazem energetické náročnosti u družstevních bytů ?

22.3.2021 Pokud prodáváte nebo pronajímáte byt, dům nebo jeho ucelenou část, ukládá Vám zákon o hospodaření energií povinnost předložit kupujícímu nebo nájemci průkaz energetické náročnosti budovy ( zkráceně PENB). Ten musí být také součástí inzerce, aby zájemce věděl, do jaké energetické třídy nemovitost patří. více »

Jak postupovat, je-li spoluvlastník ve finančních potížích

1.3.2021 V lednovém vydání časopisu Reflex vyšel obsáhlý článek o rodině z Brna, která díky zadluženému synovi přišla v dražbě o šestinu bytu. Spekulant, který ji koupil, teď dělá rodině ze života peklo, ve snaze získat i zbývající podíl na atraktivním bytu v centru Brna. více »

Při koupi nemovitosti nezapomeňte na pojištění

8.2.2021 Koupená nemovitost by měla být pojištěna pro případ živelní události a fatální škody na majetku ( požár, potopa, povodeň…). Vhodné je i pojištění domácnosti, které zahrnuje vnitřní vybavení ( např. nábytek či elektroniku) a nahradí škodu při živelních událostech a nebo v případě krádeže. Určitě doporučujeme uzavřít pojistnou smlouvu co nejdříve. Odkládání nebo dokonce snaha ušetřit pár tisíc ročně by Vás totiž mohla vyjít dost draho a v nejhorším případě připravit Vás i Vaši rodinu o střechu nad hlavou. více »

Jak správně postupovat při koupi nemovitosti na hypotéku ?

18.1.2021 Plánujete koupit nemovitost a potřebujete k tomu hypotéku či jiný vhodný typ úvěru. Sledujete realitní portály. Vybíráte a chodíte na prohlídky. Nevzali jste to ale za špatný konec ? více »

Píší o nás v časopise Realitní média

28.12.2020 V novém čísle časopisu Realitní média najdete článek o rozšíření služeb, které nově nabízíme - REALITY MUZEJKA s.r.o. jsou nyní reality & finance. Kompletní služby pro Vás pod jednou střechou. více »