Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Aktuality

Aktuality

Nemovitost je prodána. Tím to ale zdaleka nekončí

18.7.2022 Nemovitost je v katastru přepsána na kupujícího, prodávající obdržel peníze. To ale zdaleka není konec. Na co ještě nezapomenout? více »

Jak předejít nepříjemnému překvapení při návratu z dovolené ?

27.6.2022 Během prázdnin a dovolených jsou opuštěné domy a byty velkým lákadlem pro zloděje. Myslete na to už před odjezdem. více »

Co je to přídatné spoluvlastnictví ?

6.6.2022 Jedná se o pojem, který zavedl od roku 2014 Občanský zákoník, konkrétně v § 1223 - 1235. Pojďme si ho blíže vysvětlit na konkrétním příkladu. více »

Co je to PENB, kdy ho potřebujete a co vám hrozí, když ho nemáte?

16.5.2022 Už několik let je uzákoněna povinnost vlastníků mít při prodeji či pronájmu nemovitosti k dispozici průkaz energetické náročnosti budovy (PENB). Přesto se stále setkáváme v praxi s tím, že ti o této povinnosti neví nebo ji berou jako zbytečnost, kterou není třeba se zabývat. Za nesplnění povinnosti ale hrozí vysoké sankce. více »

Jak postupovat, když už vám hypotéka přerůstá přes hlavu?

25.4.2022 Hypotéka je závazek na mnoho let. A mnoho věcí se během té doby změní. Ne vždy jsou to změny pozitivní a příjemné. Jak ale postupovat, abyste svou situaci ještě nezhoršili? více »

Chystáte se koupit rekreační nemovitost? Víme, na co si dát pozor

4.4.2022 Je jaro, tedy doba, kdy se lidé ve zvýšené míře poohlížejí po rekreačních chatách a chalupách, na kterých by mohli trávit volný čas. Daleko od města, blízko přírodě. Proto vás chceme upozornit na jednu důležitou věc, na kterou při prodeji rekreačních objektů často narážíme. více »

Změny v hypotékách od 1.4.2022

14.3.2022 Trh s hypotékami zažívá už od podzimu velké změny a další se chystají od 1.dubna. Co se vlastně na trhu s hypotékami děje? více »

Co bude s nájemníkem po prodeji pronajatého bytu?

21.2.2022 " Máme do konce roku pronajatý byt. Pronajímatel nám ale oznámil, že byt prodal. A nový majitel chce, abychom se do konce měsíce vystěhovali. Má na to právo?" více »

Chcete si vzít hypotéku? Nejdřív si ukliďte ve skříni

31.1.2022 Proč ve skříni? Protože by na vás mohli vyskákat kostlivci, kteří mohou poskytnutí hypotéky zkomplikovat nebo úplně znemožnit. více »

Aukce nemovitosti. Kdy je pro vás výhodná?

10.1.2022 Aukce nemovitostí hýbou realitním světem. Jedni je vynáší do nebes jako nejlepší způsob prodeje, jiní je nemohou vystát. Jsou pro prodávajícího opravdu vždy tak výhodné? více »