Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Aktuality

Aktuality

Jak se počítá plocha bytu ?

23.1.2023 V inzerátech často vidíte několik různých údajů o ploše bytu a netušíte, který je pro vás ten podstatný ? Pojďme se podívat, co jednotlivé údaje znamenají. více »

Jak je to s průkazem energetické náročnosti u družstevních bytů ?

2.1.2023 Pokud prodáváte nebo pronajímáte byt, dům nebo jeho ucelenou část, ukládá vám zákon o hospodaření energií povinnost předložit kupujícímu nebo nájemci průkaz energetické náročnosti budovy ( zkráceně PENB). Ten musí být také součástí inzerce, aby zájemce věděl, do jaké energetické třídy nemovitost patří. více »

Jak postupovat, je-li váš spoluvlastník ve finančních potížích?

12.12.2022 Spoluvlastníka nemovitosti si vždycky nemůžete vybrat. Typickým příkladem je, že nemovitost zdědíte společně s příbuzným "z pátého kolene", kterého možná ani pořádně neznáte. více »

Jak ušetřit na energiích?

21.11.2022 Už několik let je uzákoněna povinnost vlastníků mít při prodeji či pronájmu nemovitosti k dispozici průkaz energetické náročnosti budovy ( PENB). Přesto řada z nich stále o této povinnosti neví nebo ji berou jako zbytečnost. Znát energetickou náročnost je ale čím dál tím důležitější. více »

Jak probíhá příprava nemovitosti před prodejem?

31.10.2022 Nafotit nemovitost mobilem, dát inzerát na internet a čekat, až se najde kupec. To je bohužel častá představa o náplni práce realitního makléře. Ukážu vám na konkrétním příkladu rodinného domu v brněnských Žabovřeskách, kolik práce jsem nejen já odvedla, než se vůbec inzerát na prodej domu dostal do inzerce. více »

Úschova kupní ceny. Jaké máte možnosti?

10.10.2022 Pokud prodáváte či kupujete nemovitost, jednou z nejdůležitějších věcí je správně nastavit mechanismus zaplacení kupní ceny. Aby měly obě strany jistotu, že kupující se stane majitelem nemovitosti a prodávající za ni dostane řádně zaplaceno. Kupní cena by proto měla být uložena do úschovy u nezávislé osoby, která toto ohlídá. více »

Co všechno obnáší vlastnit rekreační nemovitost?

19.9.2022 Období dlouhého lockdownu způsobilo zvýšenou poptávku po rekreačních nemovitostech. Možnost uniknout s dětmi z města a pracovat na homeoffice v přírodě lákala hodně lidí. S návratem do města a do normálního života ale mnohdy přišlo uvědomění, co všechno vlastnictví chaty nebo chalupy obnáší. více »

Co dělat, aby si pronajímatel vybral jako nájemce právě vás?

29.8.2022 V posledních měsících pozorujeme zvýšený zájem o nájmy bytů. Díky vysokým cenám a zhoršujícím se podmínkám hypoték hodně lidí dočasně přehodnotilo či úplně opustilo svůj záměr pořídit si vlastní bydlení. Vliv na poptávku mají i nově příchozí cizinci a konkrétně v Brně i studenti. Jak zvýšit šanci, že si pronajímatel z řady zájemců vybere právě vás? více »

Nemovitost je prodána. Tím to ale zdaleka nekončí

18.7.2022 Nemovitost je v katastru přepsána na kupujícího, prodávající obdržel peníze. To ale zdaleka není konec. Na co ještě nezapomenout? více »

Jak předejít nepříjemnému překvapení při návratu z dovolené ?

27.6.2022 Během prázdnin a dovolených jsou opuštěné domy a byty velkým lákadlem pro zloděje. Myslete na to už před odjezdem. více »