Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
REALITY MUZEJKA s.r.o. na Firmy.cz
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Aktuality

Aktuality

Žumpa, septik, čistička. Jaký je mezi nimi rozdíl?

29.11.2021 Pojmy žumpa a septik se často zaměňují. Domovní čistička je zase poměrně nová věc a lidé někdy neví, jak vlastně funguje. Tak si to pojďme objasnit. více »

Poznáte rozdíl mezi balkonem a lodžií?

8.11.2021 Je to v zásadě úplně jednoduché. Prozradíme vám jednu věc, kterou si zapamatujte. Pak už se nikdy nespletete. více »

Zjednoduší nám nový stavební zákon život?

18.10.2021 Ministerstvo pro místní rozvoj si od něj mnoho slibuje. Odborníci ale nejsou zajedno a průběh jeho schvalování byl velmi bouřlivý. Nakonec ale sněmovna senát přehlasovala a tak ho máme tady. Jaké novinky nám tedy přinese? více »

Máte svoji nemovitost správně pojištěnou?

27.9.2021 Letošní léto nám všem ukázalo, že příroda nás umí překvapit a otočit naše životy naruby. Bohužel následky řádění tornáda na jihu Moravy jsou zdrcující a mnoho lidí tornádo připravilo o celoživotně budovaný majetek, o domov, o zdraví nebo dokonce i o život. více »

Jak postupovat při prodeji stavby stojící na cizím pozemku ?

6.9.2021 Vlastníte objekt, který stojí na pozemku jiného vlastníka ? A víte, že máte ze zákona vzájemné předkupní právo ? více »

Jak prodat byt, který ještě není postavený ?

16.8.2021 Rozhodli jste se koupit byt v rámci nově vznikajícího developerského projektu. S developerem jste uzavřeli budoucí kupní smlouvu, byt se staví, vy platíte postupně kupní cenu dle sjednaného platebního kalendáře a čekáte, až bude byt zkolaudovaný. Pak podepíšete s developerem kupní smlouvu a byt bude váš. více »

Jak předejít nepříjemnému překvapení při návratu z dovolené ?

26.7.2021 Během prázdnin a dovolených jsou opuštěné domy a byty velkým lákadlem pro zloděje. S tímto tématem mám bohužel i vlastní zkušenost. Chodila jsem zalévat květiny příbuzným, kteří byli na dovolené a při jedné z návštěv jsem v domě přistihla zloděje. Měla jsem velké štěstí, že zloděj utekl a nic se mi nestalo. Příjemná zkušenost to ale nebyla a mrazí mě z ní ještě dnes. Od policistů jsem dostala několik tipů, jak podobným situacím předejít a ráda se s vámi o ně podělím. více »

Rada, která vám při stavění ušetří čas, peníze i nervy

5.7.2021 Chystáte se stavět dům nebo už stavíte? Jde vám z toho všeho hlava kolem? Komunikace se stavební firmou vázne nebo nejste spokojeni s kvalitou prací? Tak si vezměte k ruce odbornou pomoc. více »

6 pádných důvodů, proč si nekomplikovat život černou stavbou

14.6.2021 S různými přístavky či garážemi postavenými bez povolení se realitní makléři setkávají v praxi neustále. Jedná se často o černou stavbu desítky let starou a současný majitel ani nemusí být tím, kdo ji postavil. Většinou se prodávající diví, proč makléř černou stavbu řeší a zlobí se, že tím prodej jen komplikuje. Je to ale především v zájmu prodávajícího, aby se černá stavba co nejdříve zlegalizovala. Je k tomu totiž několik pádných důvodů. více »

Tohle si ujasněte dřív, než začnete hledat

24.5.2021 Často mi chodí poptávky od zájemců. Je to jako přes kopírák. Prý hledají v Brně byt. A nebo kdybych měla domek, tak by o tom taky uvažovali. Hlavně aby to mělo velkou zahradu a bylo to tak do půl hodiny od Brna... Upřímně, takový zájemce nemá absolutně jasno v tom, co vlastně hledá. Chce bydlet v bytě nebo v domě? Chce bydlet ve městě nebo na vesnici? Takový zájemce je bohužel na nejlepší cestě udělat špatné rozhodnutí. více »