Nacházíte se: Úvod » Aktuality

Jak je to s průkazem energetické náročnosti u družstevních bytů ?

22.3.2021 Pokud prodáváte nebo pronajímáte byt, dům nebo jeho ucelenou část, ukládá Vám zákon o hospodaření energií povinnost předložit kupujícímu nebo nájemci průkaz energetické náročnosti budovy ( zkráceně PENB). Ten musí být také součástí inzerce, aby zájemce věděl, do jaké energetické třídy nemovitost patří. více »

Jak postupovat, je-li spoluvlastník ve finančních potížích

1.3.2021 V lednovém vydání časopisu Reflex vyšel obsáhlý článek o rodině z Brna, která díky zadluženému synovi přišla v dražbě o šestinu bytu. Spekulant, který ji koupil, teď dělá rodině ze života peklo, ve snaze získat i zbývající podíl na atraktivním bytu v centru Brna. více »

Uzavření provozoven realitních zprostředkovatelů

1.3.2021 Na základě usnesení vlády č.216 ze dne 26.2.2021 je naše provozovna od 1.3.2021 pro klienty uzavřena. ČINNOST REALITNÍCH ZPROSTŘEDKOVATELŮ ALE OMEZENA NENÍ. více »

Při koupi nemovitosti nezapomeňte na pojištění

8.2.2021 Koupená nemovitost by měla být pojištěna pro případ živelní události a fatální škody na majetku ( požár, potopa, povodeň…). Vhodné je i pojištění domácnosti, které zahrnuje vnitřní vybavení ( např. nábytek či elektroniku) a nahradí škodu při živelních událostech a nebo v případě krádeže. Určitě doporučujeme uzavřít pojistnou smlouvu co nejdříve. Odkládání nebo dokonce snaha ušetřit pár tisíc ročně by Vás totiž mohla vyjít dost draho a v nejhorším případě připravit Vás i Vaši rodinu o střechu nad hlavou. více »

Jak správně postupovat při koupi nemovitosti na hypotéku ?

18.1.2021 Plánujete koupit nemovitost a potřebujete k tomu hypotéku či jiný vhodný typ úvěru. Sledujete realitní portály. Vybíráte a chodíte na prohlídky. Nevzali jste to ale za špatný konec ? více »

Píší o nás v časopise Realitní média

28.12.2020 V novém čísle časopisu Realitní média najdete článek o rozšíření služeb, které nově nabízíme - REALITY MUZEJKA s.r.o. jsou nyní reality & finance. Kompletní služby pro Vás pod jednou střechou. více »

7.12.2020 Nemovitosti a finance jsou provázané obory, na tom není nic převratného. Našim klientům chceme poskytnout vždy maximální servis. Proto nově spolupracujeme a sdílíme naši kancelář na Moravském náměstí 15 v Brně se zkušenými finančními poradkyněmi z Nemovitostní kanceláře s.r.o. více »

Zákon č. 386/2020 Sb. - co nového přinesl ?

16.11.2020 Jak už určitě z médií víte, legislativním procesem úspěšně prošel zákon č. 386/2020 Sb., kterým se zrušuje zákonné opatření senátu č. 340/2013, o dani z nabytí nemovitých věcí. Tento zákon ale není jen a pouze o dani z nabytí nemovitosti. Pojďme se tedy podívat, co nového přinesl pro prodávající a co pro kupující. více »

Nezapomeňte na průkaz energetické náročnosti budovy

26.10.2020 Už několik let je uzákoněna povinnost majitelů mít při prodeji či pronájmu nemovitosti k dispozici průkaz energetické náročnosti budovy (PENB). Přesto se stále setkávám v praxi s tím, že majitelé o této povinnosti neví nebo ji berou jako zbytečnost, kterou není třeba se zabývat. Za nesplnění povinnosti ale hrozí vysoké sankce. Krátké zopakování tedy neuškodí. více »

Článek v časopisu Realitymorava.cz