Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Nacházíte se: Úvod » Chystáte se na dovolenou ? Nedejte šanci zlodějům

Chystáte se na dovolenou ? Nedejte šanci zlodějům

11.6.2018

S tímto tématem mám bohužel osobní zkušenost. Před pár lety jsem chodila zalévat květiny příbuzným, kteří byli na dovolené v zahraničí a při jedné z návštěv jsem v jejich domě přistihla zloděje. Jak mi později policisté řekli, měla jsem velké štěstí, že zloděj utekl a nic se mi nestalo. Věřte mi, že příjemná zkušenost to nebyla a při pomyšlení, co se mohlo všechno stát, mě mrazí ještě dnes.

A tak jsem se s blížím se létem a časem dovolených rozhodla sepsat pro vás pár zásadních rad, jak těmto případům předejít. Tipy a rady jsem dostala od samotných policistů.

klíče

1.všímavý sousedé - každý policista vám řekne, že to je lepší ochrana než nejmodernější alarm :) Ale vážně, máte-li se sousedy dobré vztahy, požádejte je, aby si po dobu vaší nepřítomnosti všímali podezřelých zvuků ve vašem obydlí, pohybu osob okolo domu nebo třeba světla v nočních hodinách. Ale pozor, určitě není dobré, aby si hráli na detektivy. Pokud budou mít nějaké podezření, všimnou si třeba pootevřených dveří nebo rozbitého okna, ať ihned zavolají linku 158 a v žádném případě do domu či bytu sami nevstupují.To by se nemuselo vyplatit. Mě za to tenkrát policisté pěkně vynadali...

2. zbytečně na svou nepřítomnost neupozorňujte - sousedy nebo příbuzné požádejte,aby vám pravidelně vybírali schránku, protože přeplněná schránka může snadno upoutat pozornost. Taky není dobré, aby dům vypadal opuštěně hned na první pohled - stažené žaluzie, zatažené závěsy,poklizený zahradní nábytek - to vše značí, že majitelé jsou na cestách. Požádejte sousedy nebo příbuzné,by se u vás zastavili a kromě zalévání kytek a vybrání letáků ze schránky mohou na chvíli otevřít okna nebo pověsit na zahradu prádlo, zkrátka ukázat nějaký pohyb v domě, který zloděje může odradit. Zloděje také může zmást časový spínač, který v domě občas rozsvítí světlo nebo večer zapne televizi. A pozor, na svoji nepřítomnost neupozorňujte ani v online světě - dnes je celkem běžné, že si zloději tipují své oběti na Facebooku, není tedy dobré hned všude psát, že se chystáte pryč. A totéž nezapomeňte říct i vašim dětem...

3. myslete na bezpečnost dopředu - samozřejmostí by měla být instalace kvalitních bezpečnostních zámků, případně elektronického zabezpečovacího systému. Určité stupně zabezpečení jsou požadovány i pojišťovnami, proto je dobré si požadavky ověřit, abyste nebyli v případě škodní údálosti nepříjemně překvapeni kráceným plněním. Stejně tak pravidelně ve spolupráci s pojišťovnou aktualizujte výši pojistné částky, aby odpovídala realitě. Před odjezdem odneste do banky veškerou hotovost, stejně tak můžete do bezpečnostní schránky v bance uložit šperky, klíče od auta, které vám stojí v garáži nebo důležité dokumenty, především přístupové údaje k bankovním účtům, PIN ke kartám nebo osobní doklady,která by zloději mohli zneužít.

Pokud už se ale stane a při návratu domů vás čeká nepříjemné překvapení, rozhodně platí, že máte ihned zavolat na linku 158 a vyčkat na příjezd policistů. Kromě toho, že se můžete uvnitř potkat se zlodějem, vstupem dovnitř také zničíte pro policisty cenné stopy a důkazy. Ničeho se tedy nedotýkejte a s ničím nehýbejte.

Přeji vám krásnou dovolenou a šťastný návrat bez nepříjemných překvapení 

Olga Jarošová

jednatelka společnosti

T: 604 232 218

E: [email protected]

Můj Facebook

Můj Instagram

Olga Jarošová