Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Chystáte se na zimní dovolenou na hory?

Chystáte se na zimní dovolenou na hory?

13.2.2023 Okolní státy mají pro zimní sporty ideální podmínky, a tak mnoho Čechů vyráží každý rok na zahraniční sjezdovky. Úrazy při sportu na horách ale bývají s „ vysokohorskou přirážkou“ a dovolená se vám může pěkně prodražit. Víte, co musí umět vaše cestovní pojištění, aby vás dobře ochránilo?

Nešetřete na nesprávném místě a sjednejte si primárně co nejvyšší pojistné plnění. Hlavně u rizika zásahu horské služby. Proč? Protože třeba za záchranu vrtulníkem v Alpách může být naúčtována i několikamilionová částka.

Pojištění k bankovní kartě vám určitě nestačí. To využijete třeba na pracovní cestu, na aktivní sport pro celou rodinu určitě ne. Výše plnění u tohoto pojištění bývá na úrovni cca 2 mil. Kč, a to do konce v součtu pro celou rodinu. Reálně to mnohdy nestačí ani na jednoho člena rodiny.

Nespoléhejte na členství ČR v EU. Většina Čechů lyžuje v zahraničí na sjezdovkách ve členských zemí EU. Každý občan EU má nárok na nezbytnou zdravotní péči za stejných podmínek, jako občan té dané země. Neznamená to ale automatický nárok na zcela bezplatnou péči. V řadě zemí je vysoký podíl soukromých zdravotnických zařízení. V akutních situacích jste dopraveni do nejbližšího zařízení, bez ohledu na to, zda je soukromé či státní. Například v Rakousku tvoří soukromé nemocnice necelou polovinu všech zařízení, ve Francii je to asi třetina.

zimní dovolená na horách

Nezapomeňte ani na vaše sportovní vybavení. V pojistných balíčcích pojišťoven najdete pojištění zavazadel. Opět ale věnujte pozornost pojistným částkám. Sportovní vybavení bývá dost drahá záležitost. Myslete na to, aby vám třeba při vykradení vozu pojistka případné škody pokryla.

Nezapomeňte ani na výši pojištění vaší odpovědnosti. Na sjezdovce můžete snadno ublížit nejen sobě, ale i někomu dalšímu. Srazit lyžaře se mzdou několikanásobně vyšší, než je průměrná mzda v ČR, znamená riziko kompenzací ve statisícových částkách. V zahraničí je navíc běžnou praxí najmout si právní zastoupení při vymáhání pojistných plnění a náhrad. Tomu odpovídá i vyšší procento úspěšnosti vymožení těchto náhrad a jejich výše.

Naše zkušené finanční poradkyně vám s pojištěním rády pomohou. Neváhejte se na ně obrátit.

Ať si můžete užít zimní dovolenou v klidu a pohodě.

 

Olga Jarošová

jednatelka REALITY MUZEJKA s.r.o.

www.olgajarosova.cz

T: 604 232 218

E: [email protected]

LinkedIn  Facebook    Instagram

Olga Jarošová