Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
REALITY MUZEJKA s.r.o. na Firmy.cz
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Prodej nemovitostí po 1.7.2015

Prodej nemovitostí po 1.7.2015

15.6.2015

Prodáváte dům či jej pronajímáte a nebo prodáváte byt ve vlastnictví ? Samozřejmě se na Vás vztahuje povinnost předložit nejpozději při podpisu kupní nebo nájemní smlouvy kupujícímu nebo nájemci průkaz energetické náročnosti budovy a v případě nesplnění této povinnosti Vám hrozí vysoká pokuta.

Průkaz ale nestačí mít až při podpisu smlouvy, k nahlédnutí by ho měl dostat každý potencionální zájemce o koupi či pronájem a tyto informace by se měly objevit také v inzerci, a to i v případě, že majitel si nemovitost prodává či pronajímá sám. Nově hrozí vysoká pokuta i realitní kanceláři, která Vaši nemovitost bude veřejně prezentovat a neuvede v inzerci příslušnou energetickou třídu, do které je nemovitost průkazem zařazena. Pokud je to proto, že nemá průkaz k dispozici, je povinna uvést nejhorší třídu G.

Doporučujeme tedy průkaz nechat včas zpracovat a zbytečně nepřicházet o potencionální zájemce, které nejhorší energetická třída může odradit. Pokud k prodeji či pronájmu dojde, vypracování se stejně nevyhnete, zájemci průkaz dnes automaticky požadují a ani to,že ho požadovat nebudou, Vás zákonné povinnosti nemůže zbavit.Navíc ho mohou požadovat až 5 let po prodeji zpětně. Dle našich informací se kontroly budou zpřísňovat, pokuty jsou vysoké a pokud v inzerci uvedete třídu G, inspekci tím na sebe jen upozorníte...

Pokud potřebujete průkaz vypracovat, obraťte se na nás, zajistíme ho u našeho smluvního partnera s výraznou slevou.