Nacházíte se: Úvod » Jak správně postupovat při koupi nemovitosti na hypotéku ?

Jak správně postupovat při koupi nemovitosti na hypotéku ?

18.1.2021 Plánujete koupit nemovitost a potřebujete k tomu hypotéku či jiný vhodný typ úvěru. Sledujete realitní portály. Vybíráte a chodíte na prohlídky. Nevzali jste to ale za špatný konec ?

Než začnete vybírat, ověřte si nejdříve, jak vysokou hypotéku si můžete reálně dovolit. Sejděte se s naší finanční poradkyní a nechte si spočítat vhodnou kombinaci vlastních a cizích, tedy bankovních peněz. Společně můžete také zjistit, zda máte v pořádku úvěrové registry nebo případně vyhodnotit jiná rizika, která by mohla schválení hypotéky ohrozit.

Naše poradkyně spolupracují se všemi významnými hypotečními bankami na trhu. Detailním srovnáním parametrů ( úrok, vstupní poplatky, bankopojištění Vás i nemovitosti) dokáží rychle a spolehlivě doporučit pro Vás tu nejvýhodnější hypotéku. Protože ne vždy platí, že je to ta s nejnižším úrokem. Předloží Vám minimálně 3 konkurenční nabídky, včetně srovnání s nabídkou od Vaší domovské banky.

Při koupi nemovitosti na hypotéku počítejte i s výdajem na pojištění, které banka bude před čerpáním hypotéky požadovat. Nemovitost, která je v zástavě pro banku, musí být pojištěna pro případ živelních událostí ( požár, potopa, povodeň, vodovodní škody….). Takovou pojistku Vám nejspíše banka nabídne v rámci balíčku společně s hypotékou. Podobně to platí i o životním a úrazovém pojištění, které banky doporučují a některé i vyžadují za slevu z úrokové sazby.

hypotéka

Na současném trhu ale není výjimečná situace, že hypoteční banka i spolupracující pojišťovna spadají do stejného holdingu. To může být patová situace v případě sporu o vymáhání pojistného plnění. Znáte rozdíly v plnění, ceně a výlukách v bankopojištění oproti tomu, když si pojistku vyberete a nastavíte sami ? Víte podle čeho se rozhodovat, jaká si pojistit rizika- která když nastanou, mohou mít fatální dopad na Vaše příjmy ?

Naše poradkyně Vám vždy vysvětlí výhody a nevýhody různých typů pojištění. Správnému nastavení nové či Vaší současné pojistky věnujeme zásadní pozornost. Zjištění, že máte nízké pojistné částky a zvolená pojistná rizika až v situaci, kdy Vám odmítne plnit pojišťovna, je drahé. Nevhodně nastavený pojistný produkt považujeme za dražší finanční řešení, než o 0,1-0,2 % vyšší úrok na hypotéce. Uvědomte si, že hypotéka je závazek na mnoho let a je dobré mít jistotu, že se v případě nenadálé události Vy ani Vaše rodina nedostanete do problémů.

Doporučujeme Vám využít naši službu posouzení Vaší bonity pro získání hypotéky před podpisem rezervační smlouvy. Výrazně tak snížíte riziko ztráty uhrazeného rezervačního poplatku v případě neschválení hypotéky bankou. Tuto službu můžete využít i v případě, že kupujete nemovitost u jiné realitní kanceláře či přímo od prodávajícího.

Kupujícím přes naši realitní kancelář garantujeme vrácení rezervačního poplatku v případě neschválení hypotéky, kterou procesovaly naše poradkyně.

Pořízení vlastního bydlení bývá zpravidla největší investicí Vašeho života. Pojistky a hypotéka jsou finanční produkty, které jsou desítky let významnou součástí rodinného rozpočtu. Porozumět tomu, co si v těchto produktech kupujete se určitě vyplatí. Naše poradkyně jsou profesionály v oblasti finančního poradenství a jejich služby jsou součástí našeho realitního servisu.

jednatelka REALITY MUZEJKA s.r.o.

www.olgajarosova.cz

LinkedIn  Facebook    Instagram