Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Jak správně zorganizovat prohlídku nemovitosti ?

Jak správně zorganizovat prohlídku nemovitosti ?

13.2.2017

Prodáváte nemovitost. Perfektně jste ji na prodej připravili a dali jste si záležet na kvalitních fotkách. Potencionálnímu kupujícímu se na fotkách nemovitost líbí a chce ji tedy vidět v reálu. Radujete se, že máte z poloviny vyhráno.Když se potencionálnímu kupujícímu líbí nemovitost na fotkách,je velká pravděpodobnost, že se mu bude líbit i v reálu a že se rozhodne pro její koupi.

A tady může nastat problém, zvláště pokud v nemovitosti stále bydlíte.Co se ještě může stát ? Zkuste si představit tuto situaci:


Potencionální kupující přijde na prohlídku a hned v předsíni zakopne o boty válející se za dveřmi.Na kuchyňské lince je roztahané použité nádobí.V ložnici je neustlaná postel, v dětském pokoji se nedá projít přes hromady hraček na podlaze.V umyvadle v koupelně jsou zbytky zubní pasty a nad vanou visí prádlo.A v celém bytě se line nevábná vůně z cigaret nebo vaření...


Zní to hrozně ?? Ano, ale každý makléř Vám potvrdí,že se s tímto už nejednou v praxi setkal.Určitě Vám to potvrdí každý,kdo někdy kupoval nemovitost a chodil po prohlídkách.


Tak jako připravíte nemovitost k prodeji a na nafocení,musíte ji také připravit na prohlídku s potencionálním kupujícím.Víme, že to může být dost náročné, zvláště u početnější rodiny.Je ale bezpodmínečně nutné,aby před každou prohlídkou bylo uklizeno a vyvětráno.


Jak to nejlépe udělat? Je-li to možné, může třeba jeden dospělý vzít děti ven.
Obecně platí, že čím méně dalších osob je přítomno při prohlídce v nemovitosti, tím méně rušivých vlivů působí na potencionálního kupujícího. Druhý dospělý tím získá před prohlídkou čas na rychlý úklid a důkladné vyvětrání.

Organizace prohlídek může být dost náročná záležitost.Proto si promyslete důkladně dopředu, v jaký čas prohlídky nejlépe zvládnete. Je třeba vzít v úvahu časový harmonogram celé rodiny.Zamyslete se, kdy se vracejí děti ze školy a kdy se vracíte Vy z práce.Vemte v úvahu pravidelné volnočasové aktivity jednotlivých členů rodiny.
Pokud musíte např. děti vozit na kroužky, je třeba počítat s časovou rezervou na cestu, abyste prohlídku bez problémů zvládli – nejenom se dostavili včas na začátek prohlídky, ale netlačili ani na její ukončení, protože potencionálnímu kupujícímu je potřeba dát dostatek času.


To stejné platí také, pokud organizujete více prohlídek po sobě. Promyslete si, kolik času na jednu prohlídku potřebujete resp. kolik času bude potřebovat potencionální kupující,
aby si Vaši nemovitost mohl důkladně prohlédnout. A vezměte v potaz také to, že třeba někdo přijde později a naopak někdo se dostaví na prohlídku o něco dříve...Provázet potencionální kupující v časové tísni a ve stresu totiž není úplně ideální....

Svěřte mi prodej  Vaší nemovitosti a já ve spolupráci s Vámi termíny prohlídek vhodně naplánuji. A s Vašim souhlasem mohu také prohlídky provádět bez Vaší přítomnosti. Výhodou je, že potencionální kupující není ničím rozptylován a může se plně soustředit na nemovitost a její atmosféru.


A Vy si zatím můžete jít v klidu zacvičit nebo vzít děti do parku...

Olga Jarošová

jednatelka REALITY MUZEJKA s.r.o.

T: 604 232 218

E: [email protected]

Můj Facebook

 

DSC_3087