Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Je možné financovat družstevní byt hypotékou ?

Je možné financovat družstevní byt hypotékou ?

31.7.2017

Družstevním bytem nelze ručit bance jako zástavou na hypotéku, protože byt je stále vlastnictvím družstva a prodávající je pouze členem družstva s právem nájmu ke konkrétnímu bytu. Nový zákon o spotřebitelských úvěrech financování družstevních bytů zkomplikoval tím, že zakázal bankách dávat klientům podepisovat směnky. Ty sloužily jako zajištění do doby, než bude mít klient byt převedený do vlastnictví a tedy ho bude moci dát bance do zástavy oproti úvěru.

contract-1464917_1920

Banky si ale se změnami uměly poradit a dobrá zpráva je, že u některých z nich je financování družstevního bytu stále možné.

Nadále ale platí, že v katastru nemovitostí musí být již vymezeny konkrétní bytové jednotky a družstvo musí vydat kupujícímu potvrzení, že do roka převede byt do jeho vlastnictví. Ten se v úvěrové smlouvě  zaváže, že ho poté ihned dá bance do zástavy.

Počítejte také, že na tento typ financování Vám banka půjčí jen cca 80% ceny a výše hypotéky může být omezena - zda se podmínky jednotlivých bank mohou lišit a banky je mohou měnit. Doporučujeme se vždy aktuálně informovat u našich finančních poradkyň.


Samozřejmě zůstává stále možnost klasické hypotéky s tím, že klient ručí bance jinou nemovitostí ( v jeho vlastnictví nebo např. ve vlastnictví někoho z rodiny).

Pokud potřebujete s nákupem nebo naopak prodejem družstevního bytu poradit, neváhejte a obraťte se na mě. Ráda s Vámi vše nezávazně proberu

Hezký den

Olga Jarošová

jednatelka REALITY MUZEJKA s.r.o.

T: 604 232 218

E: [email protected]

Můj Facebook

DSC_3087