Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Jednáte skutečně s přímým zájemcem ?

Jednáte skutečně s přímým zájemcem ?

24.5.2016

Dostali jste do schránky podobný lísteček a myslíte si,že budete jednat přímo se zájemcem o koupi Vaší nemovitosti ? Říkáme to neradi, ale v 90 % případů tomu tak nebude. Za takové podivné inzeráty se bohužel často schovávají nesolidní makléři a realitní kanceláře. Proč říkáme nesolidní ?

Protože Vám budou do očí lhát, že makléři nejsou a budou se do poslední chvíle tvářit jako vážní zájemci o koupi. Probíhat to bude asi nějak takhle : přijdou se na Vaši nemovitost podívat, zeptají se, zda si mohou udělat pár fotek ( " Abych mohl ukázat fotky manželce " ). Sdělí Vám, že nemovitost určitě berou a dají Vám podepsat nějaký papír ( " Abych měl jistotu, že to neprodáte nikomu jinému"). Nadšení z toho, že máte tak rychle kupce, stratíte ostražitost a podepíšete...

Ještě zákeřnější je metoda, kdy se makléř přizná k tomu, že je makléř, ale řekne, že má na nemovitost zájemce a rovnou ho přivede na prohlídku s sebou. Pak už to probíhá obdobně, fotky, kupec řekne, že nemovitost bere a na závěr podepsat papír. Druhý den si kupec koupi rozmyslí ( následně možná zjistíte, že to byl vlastně jen jiný makléř ze stejné kanceláře ).

Scénář setkání se může lišit, výsledek ale bude stejný. Později zjistíte, že kupec vůbec nebyl kupec a ten podepsaný papír je smlouva, která Vás zavazuje nemovitost prostřednictvím tohoto makléře či kanceláře prodávat.

Pokud se tedy rozhodnote na podobný inzerát reagovat, prověřte si,s kým skutečně jednáte a pečlivě si prostudujte, co podepisujete.

Chcete-li vědět, zda nějaká realitní kancelář nehledá nemovitost podobnou té Vaší, podívejte se na webové stránky. Realitní kanceláře zde zveřejňují poptávky, stejně jako třeba v tištěné inzerci, na facebookovém profilu apod. A nebo rovnou svěřte prodej nemovitosti renomované realitní kanceláři, která se o vše postará a Vy budete ušetřeni podobných nepříjemných překvapení.

image