Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Jste připraveni na zimu ?

Jste připraveni na zimu ?

7.10.2013 Už jste svoji nemovitost připravili na zimní sezónu ?

Ať se nám to líbí či ne, zima pomalu klepe na dveře. I naši předkové dobře věděli,že na zimu je potřeba se pořádně připravit. Dnes to určitě není o hromadění zásob k přežití zimy, nicméně z pohledu našich nemovitostí je určitě dobré přípravu nepodcenit. Ušetří nám to nejen starosti,ale v mnoha případech i zbytečné výdaje.

Pokud bydlíte v domě či bytě s vlastním vytápěním,určitě nezapomeňte před zimou nechat zkontrolovat kotel a komín odbornou firmou. Hasiči evidují ročně desítky požárů způsobených vadným zařízením. Zplodiny z plynového kotle mohou Vás či Vaše blízké ohrozit na životě,proto se opravdu nevyplatí nic podceňovat. Také pojišťovny se zajímají v případě pojistné události o to,zda nebyl příčinou požáru vadný kotel či komín a zda na tom nenese vinu majitel zanedbáním údržby.

Vždy je dobré také před zimou zkontrolovat místa,kudy může z domu či bytu " utíkat teplo". Nezapomněli jste na podzim zavřít okénku u sklepa nebo ventilačku na půdě ? Pokud nejsou okna či dveře ve 100% stavu, vyplatí se investovat do kvalitního těsnění,koupit ho můžete v každém hobbymarketu.

Pozornost si zaslouží i zahrada a okolí domu.Věci,které by mohl mráz poškodit,je dobré přesunout dovnitř, pokud to není možné,tak je alespoň zakrýt či zaizolovat.

A stejnou pozornost si samozřejmě zaslouží také Vaše rekreační nemovitosti, tím spíše, že v zimě většinou bývají využívány jen příležitostně. Kromě kontroly a údržby se doporučuje nemovitost dobře zabezpečit proti vloupání a do objektu položit nástrahy na hlodavce,aby Vás na jaře nečekalo žádné nepříjemné překvapení.