Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Máte svoji nemovitost správně pojištěnou?

Máte svoji nemovitost správně pojištěnou?

27.9.2021 Letošní léto nám všem ukázalo, že příroda nás umí překvapit a otočit naše životy naruby. Bohužel následky řádění tornáda na jihu Moravy jsou zdrcující a mnoho lidí tornádo připravilo o celoživotně budovaný majetek, o domov, o zdraví nebo dokonce i o život.

Ve světle těchto událostí ale vyplavaly na povrch zarážející informace o tom, kolik lidí nemá svůj – mnohdy jediný a nejcennější majetek – pojištěný. Hovoří se o tom, že nepojištěných je až 50% všech nemovitostí.

Ale i lidé, kteří své nemovitosti pojištěné mají, mohou být nepříjemně překvapeni částkou, kterou jim pojišťovna vyplatí při pojistné události.

Málokdo si uvědomuje, že pojistnou smlouvu je potřeba pravidelně upravovat. Proč?

Ceny nemovitostí v čase stále rostou ( v posledních letech dost razantně ), a to je potřeba ve smlouvě zohlednit. Stejně tak každá rekonstrukce, modernizace, každé nové vybavení, které do domu či bytu pořídíte, navyšuje jeho pojistnou hodnotu.

Koupili jste před lety dům nebo byt a máte stále pojištěno na původní kupní cenu?

Vaše nemovitost má dnes mnohem vyšší hodnotu, i když jste ji koupili jen před pár lety. Je tragické zjistit až při pojistné události, že pojišťovna bude plnit z původní smlouvy a vyplacená pojistná částka nebude stačit na opravy v dnešních cenách.

pojištění majetku

A nemusí to být jen zmíněné tornádo, se kterým se pravděpodobně většina lidí nikdy nesetká. Daleko častěji se jedná o různé lokální povodně a záplavy, požár, vichřici nebo třeba kroupy.

Peníze všechny následky nešťastné události nemusí napravit. Ale určitě pomohou k většímu klidu, ušetří postiženému hodně starostí a díky jim lze dát věci postupně do pořádku.

Naše doporučení zní jasně. Mít pojištěný svůj nemovitostní majetek je zásadní. Pro správné nastavení majetkové pojistky platí více než v jiných rozhodnutích pravidlo, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli dovolit kupovat levné věci.

Myslíte, že se Vám vyplatí ušetřit pár stovek nebo tisícovek ročně oproti zničenému majetku v hodnotě statisíců či milionů, které by Vám mohly chybět ?

My si to nemyslíme. Proto naše finanční poradkyně doporučují kontrolu vaší současné pojistky. Neváhejte je za tímto účelem kontaktovat, jsou připraveny vám s návrhem potřebných úprav pomoci.

I když jste svůj majetek dosud nepojistili, pomůžou vám s uzavřením vhodné pojistky, výběrem z pojistných produktů napříč pojišťovnami na trhu.

A pokud právě nemovitost kupujete, určitě konzultaci s finanční poradkyní neodkládejte a sjednejte si pojistku ke dni, kdy se stanete novým majitelem nemovitosti.

Jitka Knápková                                                             Miroslava Halíčková

finanční poradkyně                                                     finanční poradkyně

Telefon: 728 337 552                                                  Telefon: 724 422 724

Jitka Knápková                         Miroslava Halíčková