Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
REALITY MUZEJKA s.r.o. na Firmy.cz
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Nabyli jste v roce 2015 nemovitost ? Nezapomeňte na daňové přiznání !

Nabyli jste v roce 2015 nemovitost ? Nezapomeňte na daňové přiznání !

4.1.2016

Pokud jste v roce 2015 nabyli nemovitost ( např. koupili nebo zdědili), musíte do 31.ledna 2016 podat daňové přiznání k dani z nemovitosti.

Podává se pouze jednou ( do konce ledna roku následujícího po nabytí nemovitosti) a potom už Vám každý rok pošle finanční úřad složenku k úhradě, případně si můžete tuto platbu nechat zahrnout do SIPO ( musíte ale na finančním úřadě předem vyplnit příslušný formulář). Poplatníkem daně z nemovitosti na daný rok je ten, kdo nemovitost vlastní k 1.1. daného roku - pokud tedy v průběhu roku nemovitost prodáte, nový vlastník platí daň z nemovitosti až od následujícího roku.

Výjimkou při podání daňového přiznání je situace, kdy dojde u nemovitosti k nějaké změně např. změně zastavěné plochy při rekonstrukci domu, změně výměry pozemku zjištěné při novém zaměření nebo pokud dojde ke změně zákona a jsou zákonem nově definovány nemovitosti, na které se daňová povinnost vztahuje. Pro rok 2016 došlo k několika změnám v těchto definicích viz odkaz na článek níže, proto doporučujeme,aby se majitelé nemovitostí v případě nejasností informovali na finančním úřadě o tom, zda se na ně vztahuje povinnost podat daňové přiznání znovu.

Víc info zde

image