Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » O nás » PENB

Průkaz energetické náročnosti budovy

Vlastník nemovitosti má dle zákona o hospodaření energií povinnost nechat vypracovat průkaz energetické náročnosti budovy ( PENB) při prodeji a pronájmu své nemovitosti.

Tento průkaz by měl být součástí inzerce nabízené nemovitosti ( včetně inzerce soukromé při prodeji bez RK), každý potencionální kupec či nájemce má právo si ho vyžádat k nahlédnutí a kupující či nájemce by ho měl obdržet nejpozději při podpisu kupní či nájemní smlouvy. Za vypracování odpovídá před zákonem vlastník budovy a při zjištění nedostatků hrozí vysoká pokuta.Ta hrozí i realitní kanceláři, pokud hodnotu energetické třídy neuvede v inzerci.Pokud průkaz nemá k dispozici, musí dle zákona uvést nejhorší třídu G, což ale může nemovitost v očích zájemců dost poškodit.

Našim smluvním partnerem pro vypracování PENB je společnost oekoplan Czech Republic s.r.o. se sídlem v Brně, Rašínova 2, IČ 25331299.

Průkaz si můžete objednat na http://www.eprukaz.cz/. Když zadáte do kolonky Slevový kód naše IČ tj. 60739606, získáte automaticky slevu 5%.