Nacházíte se: Úvod » Přečtěte si » Realitní zpravodaj

Realitní zpravodaj

Stavebních pozemků je nedostatek. Ceny stále rostou

22.8.2019 - Najít pěkný stavební pozemek v některém z krajských měst či v jeho těsném okolí je téměř nemožné. Mnoho pozemků, na kterých územní plán umožňoval výstavbu, koupily developerské společnosti a přednost před rodinnými domy dostaly domy bytové.

více čtěte zde »

Růst nabídkových cen bytů zpomaluje

21.8.2019 - Aktuální nabídka dostupného bydlení stále nedosahuje míry poptávky. Zejména menší byty v centrech měst jsou stále vyhledávané. Ceny nemovitostí se ovšem dostaly pro mnohé až příliš vysoko.

více čtěte zde »

Úloha stavebního dozoru při stavbě nemovitosti

19.8.2019 - Stavební dozor má přesně stanovené úkoly před zahájením stavby, v průběhu výstavby, po dokončení stavby, při přípravě ke kolaudačnímu řízení i při samotné kolaudaci.

více čtěte zde »

Zastřešení bazénu prodlouží koupací sezónu

16.8.2019 - Bazén na vlastní zahradě poskytne soukromí a komfort. Stačí vyjít ze dveří v kteroukoli denní či noční hodinu a osvěžení je po ruce. Navíc máte naprostou jistotu, že voda ve vašem bazénu je zdravotně nezávadná a dostatečně čistá.

více čtěte zde »

Plánujete stavbu domu? Obstarejte si kvalifikovaný souhlas souseda

14.8.2019 - Pro stavebníka je výhodou, pokud si pro realizaci svého stavebního záměru obstará kvalifikovaný souhlas souseda se stavbou.

více čtěte zde »

Jak se bránit proti neohleduplným sousedům

12.8.2019 - Zvláště v letních měsících trávíme podstatnou část volného času na zahradě, balkóně, či zahradě. Totéž činí i sousedé. Grilování, přátelské posezení s hudbou se může protáhnout dlouho do noci, a jestliže brzy ráno vstáváte do zaměstnání, moc se nevyspíte. Jednou to lze pochopit.

více čtěte zde »

Sazby hypoték se vracejí ke 2 procentům. Proč hypotéky zlevňují?

8.8.2019 - Česká národní banka se snaží mírnit růst cen nemovitostí. Loni na podzim byly zavedeny přísnější parametry pro získání úvěru na bydlení. Objemy hypoték sice klesly, ale ceny nemovitostí výrazně neovlivnšny nebyly. Na růstu cen nemovitostí se totiž nepodílí pouze dostupnost úvěrů, ale také výše úrokových sazeb.

více čtěte zde »

V úvěrovém programu pro mladé je letos ještě dostatek financí

7.8.2019 - Státní fond rozvoje bydlení má pro letošní rok v plánu poskytnout výhodné úvěry na pořízení či modernizaci obydlí mladým lidem ve výši 950 mil. Kč. Ke konci července bylo uzavřeno 257 smluv na úvěry ve výši 285,7 mil. Kč a 71 smluv za 102,7 mil.

více čtěte zde »

Nákup pozemku pro stavbu rodinného domu. Na co je dobré nezapomenout

5.8.2019 - Rozhodli jste se pro stavbu rodinného domu a vybíráte pozemek, kde se vám bude líbit. Koupě pozemku či stavební parcely je proces, díky němuž dojdete ke svému vysněnému bydlení.

více čtěte zde »

Jsou hypotéky v České republice drahé? Jaké jsou sazby v okolních státech?

1.8.2019 - Evropská hypoteční federace před pár dny vydala zprávu, ve které mapuje vývoj na hypotečním trhu v prvním čtvrtletí letošního roku. Kromě jiného je součástí zprávy také porovnání úrokových sazeb sjednaných hypoték.