Nacházíte se: Úvod » Při koupi nemovitosti nezapomeňte na pojištění

Při koupi nemovitosti nezapomeňte na pojištění

8.2.2021

Koupená nemovitost by měla být pojištěna pro případ živelní události a fatální škody na majetku ( požár, potopa, povodeň…). Vhodné je i pojištění domácnosti, které zahrnuje vnitřní vybavení ( např. nábytek či elektroniku) a nahradí škodu při živelních událostech a nebo v případě  krádeže. Určitě doporučujeme uzavřít pojistnou smlouvu co nejdříve. Odkládání nebo dokonce snaha ušetřit pár tisíc ročně by Vás totiž mohla vyjít dost draho a v nejhorším případě připravit Vás i Vaši rodinu o střechu nad hlavou.

Při koupi nemovitosti na hypotéku bude banka požadovat uzavření pojistky ještě před čerpáním hypotéky. Nemovitost, která je v zástavě pro banku, musí být pojištěna pro případ živelních událostí ( požár, potopa, povodeň, vodovodní škody….). Takovou pojistku Vám nejspíše banka nabídne v rámci balíčku společně s hypotékou. Víte ale, jaký je rozdíl v pojistném plnění oproti tomu, když si pojistku vyberete a nastavíte sami ?

Podobně to platí i o životním a úrazovém pojištění, které banky doporučují a některé i vyžadují za slevu z úrokové sazby. Na současném trhu není výjimečná situace, že hypoteční banka i spolupracující pojišťovna spadají do stejného holdingu. To může být patová situace v případě sporu o vymáhání pojistného plnění. Znáte rozdíly v plnění, ceně a výlukách v bankopojištění oproti tomu, když si pojistku vyberete a nastavíte sami ? Víte podle čeho se rozhodovat , jaká si pojistit rizika, která když nastanou, mohou mít fatální dopad na Vaše příjmy ?

Naše finanční poradkyně Vám ochotně vysvětlí výhody a nevýhody různých typů pojištění. Správnému nastavení nové či Vaší současné pojistky věnujeme zásadní pozornost. Zjištění, že máte nízké pojistné částky a zvolená pojistná rizika až v situaci, kdy Vám odmítne plnit pojišťovna, je drahé . Nevhodně nastavený pojistný produkt považujeme za dražší finanční řešení, než o 0,1-0,2 % vyšší úrok na hypotéce.

Při koupi nemovitosti nezapomeňte na pojištění

Hypotéka je závazek na mnoho let a je dobré mít jistotu, že se v případě nenadálé události Vy ani Vaše rodina nedostanete do problémů. Pořízení vlastního bydlení bývá zpravidla největší investicí Vašeho života. Pojistky a hypotéka jsou finanční produkty, které jsou desítky let významnou součástí rodinného rozpočtu. Porozumět tomu, co si v těchto produktech kupujete, se určitě vyplatí.

A pokud nemovitost budete pronajímat, doporučujeme také po nájemníkovi požadovat uzavření pojištění odpovědnosti. Z té by se nahradila škoda, kterou by způsobil někomu jinému. Typicky je to třeba vytopení souseda ve spodním patře, když nájemníkovi přeteče vana nebo praskne přívod u pračky.

Ne každá pojišťovna ovšem umí pojistit odpovědnost nájemníka. To Vy ale nemusíte řešit. O sjednání a doporučení vhodného typu pojištění pro tuto i všechny výše uvedené situace můžete požádat naše finanční poradkyně, které se o Vaše pojištění postarají.

jednatelka REALITY MUZEJKA s.r.o.

www.olgajarosova.cz

LinkedIn  Facebook    Instagram