Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Pro kupující a nájemce » Pojištění při koupi nemovitosti

Kupujete nemovitost ? A nezapomněli jste na pojištění ?

Při koupi nemovitosti na hypotéku počítejte i s výdajem na pojištění, které banka bude před čerpáním hypotéky požadovat. Nemovitost, která je v zástavě pro banku, musí být pojištěna pro případ živelních událostí ( požár, potopa, povodeň, vodovodní škody….). Takovou pojistku Vám nejspíše banka nabídne v rámci balíčku společně s hypotékou. Víte ale, jaký je rozdíl v pojistném plnění oproti tomu, když si pojistku vyberete a nastavíte sami ?

Podobně to platí i o životním a úrazovém pojištění, které banky doporučují a některé i vyžadují za slevu z úrokové sazby. Na současném trhu není výjimečná situace, že hypoteční banka i spolupracující pojišťovna spadají do stejného holdingu. To může být patová situace v případě sporu o vymáhání pojistného plnění. Znáte rozdíly v plnění, ceně a výlukách v bankopojištění oproti tomu, když si pojistku vyberete a nastavíte sami ? Víte podle čeho se rozhodovat, jaká si pojistit rizika, která když nastanou, mohou mít fatální dopad na Vaše příjmy ?

pojištění domu

Naše poradkyně Vám vždy vysvětlí výhody a nevýhody různých typů pojištění. Správnému nastavení nové či Vaší současné pojistky věnujeme zásadní pozornost. Zjištění, že máte nízké pojistné částky a zvolená pojistná rizika až v situaci, kdy Vám odmítne plnit pojišťovna, je drahé . Nevhodně nastavený pojistný produkt považujeme za dražší finanční řešení, než o 0,1-0,2 % vyšší úrok na hypotéce. Hypotéka je závazek na mnoho let a je dobré mít jistotu, že se v případě nenadálé události Vy ani Vaše rodina nedostanete do problémů.

Pořízení vlastního bydlení bývá zpravidla největší investicí Vašeho života. Pojistky a hypotéka jsou finanční produkty, které jsou desítky let významnou součástí rodinného rozpočtu . Porozumět tomu, co si v těchto produktech kupujete se určitě vyplatí. Naše poradkyně jsou profesionály v oblasti finančního poradenství a jejich služby jsou součástí našeho realitního servisu.

Knápková JitkaHalíčková Miroslava