Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
REALITY MUZEJKA s.r.o. na Firmy.cz
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Průkaz energetické náročnosti budovy ( PENB) a jeho kontrola

Průkaz energetické náročnosti budovy ( PENB) a jeho kontrola

13.4.2014 Prodáváte byt či dům nebo pronajímáte celou budovu ? Nezapomeňte, že od 1.1.2013 máte dle novely zákona o hospodaření energií povinnost nechat vypracovat průkaz energetické náročnosti budovy.

Tento průkaz by měl být součástí inzerce nabízené nemovitosti, kupující či nájemce by ho měl obdržet nejpozději při podpisu kupní či nájemní smlouvy a za vypracování odpovídá před zákonem vlastník. V případě prodeje bytu musíte o vypracování požádat společenství vlastníků, event. máte možnost nahradit průkaz předložením vyúčtování energií za poslední 3 roky. Naše společnost zajišťuje vypracování průkazu prostřednictvím smluvního partnera - renomovaného energetického auditora, a to za speciální cenu určenou jen pro naše klienty.

Protože se v poslední době množí kontroly ze strany příslušných orgánů a pokuty nejsou zrovna malé ( u fyzické osoby až 100.000 Kč, u právnické až 500.000 Kč), rozhodně nedoporučujeme tuto povinnost zanedbat.

V případě zájmu o vypracování průkazu nás kontaktujte na [email protected] nebo T : 604 232 218. Rádi Vám poskytneme bližší informace.