Rychlé vyhledávání
Vyberte si nemovitost
Provozováno na realitním systému Realman
Nacházíte se: Úvod » Vážně máte tolik času a zkušeností, abyste se do toho pustili sami ?

Vážně máte tolik času a zkušeností, abyste se do toho pustili sami ?

15.5.2017

" Kupoval jsem už pár nemovitostí a nikdy jsem realitku nepotřeboval. A na provizích jsem ušetřil na garáž. "

Tohle mi nedávno napsal jeden pán na Facebook. Když jsem se nad jeho poznámkou zamyslela, došlo mi,  že v těch dvou větách vlastně nechtěně odpověděl na věčnou otázku, zda jsou realitní makléři potřební či ne. Jak to ??

Především dotyčný hned v úvodu prozradil, že už pár nemovitostí kupoval. Má tedy s nemovitostmi zkušenosti. Ví, jak to na realitním trhu chodí, jakých věcí si má v inzerci všímat a jak postupovat, když se pro danou nemovitost rozhodne. Ví, co vše je potřeba kolem nemovitosti a kolem prodávajícího prověřit. Ví, jaké doklady jsou k prodeji potřeba. Ví, jaké smlouvy je nutno k prodeji připravit a jak zorganizovat bezpečnou úschovu peněz, aby o ně nepřišel. Vyzná se ve financování nemovitostí a ví, co vše bude banka požadovat. Ví, jak probíhá řízení na katastru. A také ví, že převodem nemovitosti na katastru to nekončí a obě strany mají ještě další povinnosti.

energy-efficiency-154006_1280

Člověk, který ale nemovitosti neprodává či nekupuje častěji, ten toto všechno pravděpodobně vědět nebude. A pokud má nějakou zkušenost z dřívějška, zřejmě už většina věcí stejně nebude platit, protože každým rokem se něco mění. Jako třeba v posledních letech nové povinnosti ohledně průkazu energetické náročnosti, změna občanského zákoníku nebo zásadní změny v oblasti daní.

Můj názor mi dnes a denně potvrzují klienti, kteří se na mě obracejí. Prodávající, kteří chtějí profesionálně zorganizovat prodej jejich nemovitosti i kupující, kteří teprve svou nemovitost hledají a já jsem jejich rádcem a pomocníkem.

Mnozí zkušenosti z oboru realit nemají a obracejí se na mě, protože nechtějí riskovat. Ví, že peníze ušetřené na provizi by je mohly přijít pěkně draho.

Je mezi nimi ale i mnoho těch, kteří zkušenosti mají a mohli by se do toho tedy pustit sami. Otázka ovšem zní, proč by to dělali ?

Tito lidé chápou, že práce realitního makléře je služba, která jim má ušetřit čas, nervy a často i peníze, např. na vyjednané lepší ceně. A za každou službu se platí. Je to stejné, jako když si objednají domů večeři, nechají si umýt okna úklidovou firmou nebo pohlídat děti profesionální chůvou. Tím, že si tuto službu zaplatí, ušetří si čas na jiné věci, např. na svoji práci nebo rodinu.

A jak se říká, čas jsou peníze...kruh se uzavírá :)

Váháte, zda skutečně máte tolik času a zkušeností,abyste se do toho pustili sami ?

Pojďte se mnou nezávazně na kávu. Probereme, co všechno Vám mohu jako profesionální makléř s více než 10 lety zkušeností nabídnout. A Vy se pak můžete s klidným svědomím rozhodnout.

Těším se na setkání s Vámi

Olga Jarošová

T: 604 232 218

E: [email protected]

Můj Facebook

DSC_3087